Spanning en schaar: Examentijd in het kappersvak

office

Spanning en schaar: Examentijd in het kappersvak

Examens – een spannende tijd

Voor veel studenten is de examentijd een periode vol zenuwen, hoge verwachtingen en lange dagen oefenen. In het kappersvak is dat niet anders – misschien zelfs intenser. Want waar het in theorie-opleidingen vaak draait om schriftelijke toetsen, moet je als kapper laten zien wat je écht kunt. Live. Op een echt model. Onder het toeziend oog van een streng oplettende examinator.

Tijdens de opleiding leer je kleurtechnieken, klantgericht werken, advies geven en hygiëneprotocollen toepassen. Maar pas tijdens het examen komt alles samen. Je moet niet alleen de juiste techniek beheersen, maar ook professioneel communiceren en onder tijdsdruk presteren. En zelfs voor de meest zelfverzekerde student is dat spannend!

De voorbereiding begint vaak al weken van te voren

Studenten moeten geschikte modellen zoeken, hun technieken goed oefenen en ze hebben constant feedback nodig van docenten of medestudenten. Vaak gaan de zenuwen niet eens over het knippen zelf, maar over het ‘perfect willen presteren’. Want een kapsel kun je maar één keer knippen – er is geen ‘undo’- knop!

Examentijd is ook een moment van groei

Je merkt hoeveel je hebt geleerd en hoe ver je bent gekomen, sinds je de eerste keer een schaar vasthield. Veel studenten ervaren na afloop een enorme trots en opluchting: “Ik heb het toch maar gedaan!”. Het examen is niet alleen een toets, maar ook een bevestiging dat je klaar bent voor het echte werk.

Na het examen lonkt de toekomst

Een baan in een salon, verder leren, of misschien zelfs dromen van een eigen zaak. De stress van de examentijd vervaagt snel wanneer je dat felbegeerde diploma in handen hebt – het bewijs dat je het kappersvak in de vingers hebt.

Kortom, de examentijd in het kappersvak is spannend en pittig, maar ook waardevol. Het is het moment waar je van student naar professional groeit. En hoe nerveus je ook bent: als je jezelf blijft en vertrouwt op je opleiding, komt het goed. Knip, adem en ga ervoor!